Lasīšanai: 1 minūte

Cik darba stundu mēnesī jānostrādā, ja iekrīt atvaļinājums

J
jautā:
15. decembrī, 2019
Jeļena

Labdien! Man ir pilnas slodzes summētais darba laiks ar maiņu grafiku. Janvārī tiek plānots atvaļinājums uz 14 kalendārajām dienām. Cik stundu man ir tiesības nostrādāt janvārī, ja pilnais mēnesis paredz 176 darba stundas un es vēlētos nostrādāt pēc iespējas vairāk? Kā tiek aprēķinātas darba stundas mēnesī, ja ir plānots atvaļinājums?

A
atbild:
30. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izrietoši no Darba likuma regulējumam (149. un 150. pants), kas noteic, ka atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās, bet apmaksā tikai tās dienas, kad būtu bijis jāstrādā, Jums, piešķirot divu kalendāra nedēļu ilgu atvaļinājumu, tiks apmaksātas desmit atvaļinājuma dienas.

Vajadzētu būt tā, ka darba devējs, sastādot maiņu grafiku, ņems vērā Jūsu atvaļinājuma periodu (80 darba stundas) un plānos darbam 96 darba stundas.