Apzīmējumu “nv” lieto, ja nav iespējams novērtēt izglītojamā mācību sasniegumus

J
jautā:
15. decembrī, 2019
Iveta

Labvakar! Vai bērnam par kontroldarbu var ielikt vērtējumu “nv”, ja bērns nav skolā un ir slims? Paldies!

A
atbild:
02. janvārī, 2020

Ministru kabineta 12.08.2014. noteikumu Nr. 468 “Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu, pamatizglītības mācību priekšmetu standartiem un pamatizglītības programmu paraugiem” 31. punktā noteikts, ka mācību sasniegumu vērtētājs izglītības iestādes obligātajā dokumentācijā lieto apzīmējumu “nv” (nav vērtējuma), ja nav iespējams novērtēt izglītojamā mācību sasniegumus. Izglītības iestāde savos iekšējos normatīvajos aktos nosaka gadījumus, kad mācību sasniegumu vērtētājs ir tiesīgs lietot apzīmējumu “nv”. Tāda pati kārtība noteikta arī valsts vispārējās vidējās izglītības standartā (Ministru kabineta 21.05.2013. noteikumos Nr. 281 “Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu, mācību priekšmetu standartiem un izglītības programmu paraugiem”).

Ja vecākiem vai skolēniem rodas jautājumi, piemēram, par mācību sasniegumu vērtēšanas principiem un vērtējumu uzlabošanas iespējām, būtu vēlams vispirms uzzināt, vai skolā izstrādāta iekšējā kārtība par mācību sasniegumu vērtēšanu, un lūgt ar to iepazīties.