Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ārpakalpojuma grāmatvedim ir jābūt apdrošināšanai

J
jautā:
13. decembrī, 2019
Maija

Labdien! Decembrī VID konstatēja, ka man kā fiziskai personai nav nomaksāts sociālais nodoklis, tādēļ ir uzrēķināta soda nauda un izveidojies nodokļu parāds. Cītīgi esmu veikusi grāmatvedes veiktos aprēķinus par nodokļiem un iemaksājusi Valsts kasē. Grāmatvede nav pamanījusi, ka ienākumi pārsniedz summu, un nebija aprēķinājusi sociālo nodokli. Es nevēlos maksāt soda procentus par grāmatvedes kļūdu. Esmu pakalpojumu apmaksājusi. Kā rīkoties? Paldies!

A
atbild:
20. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par grāmatvedību” noteikts, ka ārpakalpojuma grāmatvedim ir pienākums apdrošināt savu civiltiesisko atbildību par profesionālās darbības vai bezdarbības dēļ nodarītajiem zaudējumiem. Ārpakalpojuma grāmatveža profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas minimālais atbildības limits nedrīkst būt mazāks par 3000 eiro.

Šis pats likums arī noteic, ka par grāmatvedības kartošanu atbild fiziskā persona, kas veic saimniecisko darbību.