Darba devējam jāsniedz ziņas VID par darbinieces bērna kopšanas atvaļinājumu

J
jautā:
13. decembrī, 2019
Egita

Labdien! Darba devējs nav norādījis, ka esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, tādēļ pabalstu saņēmu kā strādājoša māmiņa. Kā šo situāciju labot?

A
atbild:
27. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir darba devējs uz darbinieka iesnieguma pamata. Rakstot iesniegumu darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanu, tajā jānorāda izvēlētā atvaļinājuma ilgums.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ziņas saņem no Valsts ieņēmumu dienesta (VID). Ja darba devējs nav savlaicīgi sniedzis ziņas VID par Jums piešķirto bērna kopšanas atvaļinājumu un vecāku pabalsta izmaksa uzsākta 30% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra, bet pēc tam darba devējs ziņos par BKA sākuma datumu VID, tad VSAA pēc informācijas saņemšanas no VID veiks vecāku pabalsta pārrēķinu.

Lai iegūtu papildu informāciju individuālā gadījumā, ieteicams sazināties ar VSAA, ir iespēja lūgt konsultāciju rakstiski, izmantojot  e-pastu konsultacijas@vsaa.lv.