Ja ir derīga biometriskā pase, izziņa par nesodāmību nav vajadzīga

J
jautā:
11. decembrī, 2019
Alīna

Kur Ukrainas pilsonim jādabū izziņa par sodāmības un tuberkulozes neesamību, lai saņemtu uzturēšanās atļauju, – Ukrainā vai Ukrainas vēstniecībā Latvijā?

A
atbild:
03. februārī, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Saņemot termiņuzturēšanās atļauju, ārzemnieks:

  • uzrāda derīgu veselības apdrošināšanas polisi;
  • iesniedz Latvijas ārstniecības iestādes izsniegtu izziņu, ka neslimo ar tuberkulozi aktīvā fāzē (saņemot pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju vai termiņuzturēšanās atļauju pēc pārtraukuma, kas ilgāks par 90 dienām);
  • iesniedz dokumentus, kas apliecina paredzamo dzīvesvietu (neiesniedz, ja ir iesniegti vienlaikus ar izsaukuma vai uzturēšanās atļaujas pieprasījumu un ja ārzemniekam ir deklarēta dzīvesvieta Latvijas Republikā).

Tas nozīmē – izziņu par to, ka persona neslimo ar tuberkulozi aktīvā fāzē, jāsaņem kādā Latvijas ārstniecības iestādē.

Savukārt, lai saņemtu nepieciešamo izziņu par nesodāmību, personai jāvēršas atbildīgajā iestādē Ukrainā (ja persona jau ir ieradusies Latvijā, to var prasīt arī Ukrainas vēstniecībā Latvijā).

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka Ukrainas pilsonim, kuram ir derīga biometriskā pase, nav nepieciešama izziņa par nesodāmību.