Lasīšanai: 1 minūte

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas

J
jautā:
11. decembrī, 2019
Kate

Ja mans nedēļu ilgais atvaļinājums š. g. decembrī sākas 19. decembrī, kurā datumā man jāierodas darbā?

A
atbild:
12. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesību normas paredz: ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums pagarinās par svētku dienu skaitu.

Jūsu situācijā, ja atvaļinājums tiek piešķirts no 19. decembra uz vienu kalendāra nedēļu, tad pēdējā atvaļinājuma diena Jums būs 28. decembris.

Darba devējam, piešķirot atvaļinājumu, šī informācija ir jānorāda rīkojumā.

Tāpat darbiniekam ir tiesības (un nav jākautrējas) prasīt izskaidrot ar darba jautājumiem saistītās neskaidrās situācijas.