Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Atgūt pārmaksāto nodokli var arī par ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem

J
jautā:
10. decembrī, 2019
Ināra

Labdien! Mana mamma ir pensionāre (86), viņai nepieciešami medikamenti, nesen tika veikta operācija, kuru viņa apmaksāja par saviem līdzekļiem (jo rindu uz valsts apmaksātu operāciju sāpju dēļ nevarēja sagaidīt), ir apmeklējusi ārstu par personiskajiem līdzekļiem. Vai ir iespējams no valsts atgūt daļu izmaksu? Vai šos izdevumus es, meita, varu pievienot savai gada ienākumu deklarācijai?

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa maksātājs, deklarējot attaisnotos izdevumus par saviem, kā arī ģimenes locekļu (tātad arī mātes) ārstniecības izdevumiem, kā pārmaksu var atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN).

Gadā var atgūt nodokli no 600 eiro gan par saviem izdevumiem, gan par 600 eiro mātes izdevumiem. Gada limits (600 eiro katram) attiecas uz visiem izdevumiem, ieskaitot zobārstniecību un plānotās medicīniskās operācijas.

Aizpildot gada ienākumu deklarāciju, veidlapā tiek piedāvāts pievienot ģimenes locekļa datus un viņa izdevumus apliecinošos dokumentus.