Pabalsta aprēķināšana pašvaldības amatpersonai

J
jautā:
10. decembrī, 2019
Antra

Labdien! Gribētu precizēt, kā tiek noteikts 15.1 panta pirmajā daļā pieminētais pabalsts pašvaldības domes vai padomes priekšsēdētājam vai viņa vietniekam. Šajā pantā ir noteikts, ka pabalsta apmērs ir divas minimālās mēnešalgas. Vai tā ir bruto pabalsta summa? Manā gadījumā personai ir piešķirta vecuma pensija, kas ir mazāka par noteiktā pabalsta apmēru. Mēs pašvaldības izmaksājamo daļu noteicām šādi – no divu minimālo mēnešalgu bruto summas atņēmām pensijas bruto summu. Vai ir pareizi saprasta likuma 15.1 panta trešajā daļā noteiktā pabalsta noteikšanas kārtība un apmērs?

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Finanšu ministrija
Aleksis Jarockis, Komunikācijas departamenta direktors

Finanšu ministrijas ieskatā  Jūsu sniegtais aprēķins atbilst Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 15.1 pantā reglamentētajai kārtībai. “Ja personai vienlaikus ir tiesības uz šajā pantā noteikto pabalstu un invaliditātes pensiju, vecuma pensiju vai atlīdzību par darbspēju zaudējumu, tad izmaksā to pabalsta daļu, kas pārsniedz attiecīgi invaliditātes pensijas, vecuma pensijas vai atlīdzības par darbspēju zaudējumu apmēru.”