Ja skolas direktore nereaģē uz sūdzību

J
jautā:
08. decembrī, 2019
Veronika

Labvakar! Mani uztrauc šāds jautājums: vasarā notika strīds starp kaimiņiem. Tā, kuru patiesībā neapvainoja, uzrakstīja policijai iesniegumu, ka viņa it kā tikusi nolamāta ar necenzētiem vārdiem. Situācijā iejaucās šīs kundzes paziņa, kura, dzīvojot pāri ceļam (10 m attālumā), tāpat mašīnu plūsmā visu it kā dzirdēja un gāja par liecinieci. Pēc tam par apmeloto sievieti, viņas meitu un mazmeitu tika uzrakstīta sūdzība bāriņtiesā, kurā viņa norādīja, ka meitenītei neļauj komunicēt ar tām sievietēm (65 un 59 gadu vecumā), kā arī citas muļķības. Sanāk tā, ka “lieciniece” (59 gadi) strādā skolā par garderobisti, kurā mācās tā mazmeitiņa, par kuru tika rakstīta sūdzība bāriņtiesā. Vēršoties pie skolas direktores ar lūgumu visu noskaidrot un vismaz izteikt rājienu darbiniecei, meitiņas mammai tika solīta tikšanās klātienē ar šo darbinieci. Tika atbildēts, ka tikšanās notiks, bet jau ceturto mēnesi no tās nav ne miņas. Direktore sacīja, ka citiem vecākiem nevajadzētu uzzināt par šo gadījumu. Šī garderobiste iznes no skolas informāciju un nodod to trešajām personām, kuras nestrādā šajā skolā: gan par skolotājiem, gan par darbiniecēm, gan par bērniem, kurš ir nabadzīgāks, kurš bagātāks. Ir bērni, kurus viņa no rīta garderobē ietekmē psiholoģiski. Kā arī darbavietā izplata baumas par iepriekš minēto māmiņu, meitiņu un vecmammu (kura arī strādā tajā vietā). Bet nekādu rīcību no direktores puses vecāki nesaņem. Kas būtu jādara tādā gadījumā? Paldies!

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Pie skolas direktores ir jāvēršas oficiāli ar iesniegumu, kurā minēti ar garderobes darbinieces rīcību saistītie fakti. Saskaņā ar Iesniegumu likuma 5. pantu iestāde atbildi pēc būtības sniedz saprātīgā termiņā, ņemot vērā iesniegumā minētā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas, ja likumā nav noteikts citādi. Ja direktore nereaģē, jāvēršas pie izglītības iestādes dibinātāja.