Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Mantojumu ar nodokli neapliek

J
jautā:
07. decembrī, 2019
Andis

Labdien! Pirmās pakāpes radinieks, kas dzīvo citā valstī, ir novēlējis man savu pensijas uzkrājumu, kuru izmaksās naudā (Latvijas bankas kontā). Šie ienākumi ir jādeklarē ikgadējā deklarācijā. Cik liels nodoklis būs jāmaksā?

A
atbild:
13. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Mantojot gūtais ienākums nav ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams ienākums. Minētais atbrīvojums piemērojams arī no ārvalsts saņemtam mantojumam. Ja ienākums gadā ir vismaz 10 000 eiro, tas kā neapliekams ir jānorāda gada ienākumu deklarācijā.