Lasīšanai: 1 minūte

Kam pārvaldīt daudzdzīvokļu māju, ja īpašnieks – izīrētājs – to nespēj

J
jautā:
21. novembrī, 2019
Jānis

Dzīvokļu īpašnieks – izīrētājs – mirst. Kā un kam pārvaldīt māju, kamēr mantojums nav pieņemts?

A
atbild:
09. decembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Ja dzīvokļa īpašnieks miris un citas ieinteresētās personas (piemēram, mantinieki, kreditori) nav mantojumam iecēluši aizgādni, ieinteresētā persona (šajā gadījumā īrnieks) Civillikuma 659. pantā noteiktajos gadījumos var vērsties pie notāra, lai nodibinātu aizgādnību mantojumam, ieceļot aizgādni.

Pēc aizgādņa iecelšanas aizgādnis pārvaldīs un pārstāvēs mantojumu. Aizgādnim mantojums jāpārvalda ar tādu pašu rūpību un apzinību, ar kādu viņš kā labs saimnieks pārvalda savas paša lietas.