Vai jāpiedalās sapulcē, ja ir izsniegta darbnespējas lapa

J
jautā:
20. novembrī, 2019
Skaidrīte

Labdien! Vai man ir tiesības neierasties uz sapulci, ja darba devējs to rīko tieši tad, kad vēl atrodos uz slimības lapas?

A
atbild:
03. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespējas lapu izsniedz:

  • sakarā ar slimību (arī arodslimību) vai traumu (arī nelaimes gadījumu darbā), kas saistīta ar darbspēju zaudēšanu;
  • ja nepieciešams saņemt ārstniecisku vai profilaktisku medicīnisko palīdzību;
  • ja nepieciešama izolācija karantīnas laikā;
  • ja atveseļošanās laikā pēc slimības (traumas) saskaņā ar medicīnisku atzinumu darbspēju atjaunošanai nepieciešams ārstēties rehabilitācijas iestādē;
  • sakarā ar stacionārā veicamu protezēšanu vai ortozēšanu;
  • sakarā ar stacionārā veicamu izmeklēšanu, ja ir ārsta norīkojums;
  • personai, kas kopj slimu bērnu vecumā līdz 14 gadiem;
  • grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā.

 To paredz Ministru kabineta noteikumu “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 3. punkts.

Ārsta izsniegta darbnespējas lapa nozīmē, ka darbinieks tās laikā neatrodas savā darbavietā un darba devēja rīcībā. Tādējādi darbiniekam nav pienākuma piedalīties sapulcē.