E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18576
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Mantojuma tiesības

J
jautā:
17. novembrī, 2019
GUNA

Labdien ! Man ir jautājums par mirušās īpašumu: nelaiķei ir kredīti. Kuram tie ir jānomaksā? Mirusī ir pārdevusi savu īpašumu personai, kas tur dzīvo. Bet bija nosacījums, ka īpašuma pārdevēja tur var dzīvot līdz savas nāves brīdim. Mirušajai ir arī mašīna. Kā pareizi sakārtot visus dokumentus? Paldies!

A
atbild:
20. novembrī, 2019

Tātad, ja mirusī ir pārdevusi savu īpašumu citai personai, tad šis īpašums vairs nav aizgājēja mantojuma masas sastāvdaļa. Līdz ar to, kā tas izriet no jautājuma, īpašuma pārdošanas brīdī tika noslēgts īres līgums, kurš paredzēja iepriekšējā īpašnieka (aizgājēja) tiesības dzīvot šajā īpašumā līdz mūža galam.

Aizgājējai ir noteikts īpašums (kustamā manta – automašīna) un tajā pašā laikā nenokārtotas parādsaistības.

Ņemot vērā minēto, ieinteresētajām personām (radinieki, mantinieki, kreditori u. c.) ir tiesības vērsties pie notāra, lai atklātu mantojuma lietu. Mantojuma lietas atklāšana saskaņā ar Notariāta likuma 300. pantu izsludināma oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un bez maksas ir publiski pieejama interneta vietnes www.vestnesis.lv sadaļā “Oficiālie paziņojumi” – “Mantojumu ziņas.

Lai līdz mantojuma apstiprināšanai turpinātu izmantot mirušās personas transportlīdzekli, 5 dienu laikā ir jāveic transportlīdzekļa reģistrācija uz tiesiskā lietotāja (valdītāja – iespējamā mantinieka) vārda.

Plašāka informācija par transportlīdzekļa pārreģistrāciju pieejama CSDD mājaslapā.

Iespējamiem mantiniekiem ir jāvērtē ne tikai mantojuma atstājēja manta, bet arī saistības, kas gulstas uz mantojuma masu (kreditori). Rekomendējam apsvērt iespēju pieņemt mantojumu uz inventāra tiesību pamata (likuma 293. panta 3. punkta izpratnē).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU