Lasīšanai: 1 minūte

Uzturēšanās atļauja neierobežo personas tiesības strādāt savā pilsonības valstī

J
jautā:
15. novembrī, 2019
Alīna

Labdien! Mans līgavainis ir Ukrainas pilsonis un privātuzņēmējs Ukrainā. Pēc laulības plānojam kopdzīvi Rīgā. Vai viņš drīkst strādāt attālināti, vai arī viņam nāksies pārtraukt darba attiecības ar uzņēmumu Ukrainā un būs obligāti jāmeklē darbavieta Latvijas teritorijā, pirms viņš varēs saņemt LR uzturēšanas atļauju? Paldies!

A
atbild:
29. novembrī, 2019
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Ģirts Pommers, Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamenta direktora vietnieks, sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas uzturēšanās atļauja neierobežo personas tiesības strādāt savā pilsonības valstī, tādēļ darba attiecības ar Ukrainas uzņēmumu noteikti nav jāpārtrauc, kā arī, lai pieprasītu atļauju Latvijā, obligāti nav jābūt garantētai darbavietai Latvijā. Persona var izvēlēties, vai strādāt vai nestrādāt, proti, jāpierāda tikai pietiekama finanšu līdzekļu esamība.