Lasīšanai: 1 minūte

Vai var vērst piedziņu uz apdrošināšanas atlīdzību

J
jautā:
15. novembrī, 2019
Ivars

Labvakar! Man kā ātrā kredīta (2000 EUR) parādniekam pēc tiesas sprieduma ar tiesu izpildītāja rīkojumu ir bloķēts bankas konts, bet drīkstu izņemt 430 EUR mēnesī. Vai es varēšu saņemt atlīdzību (slimnīcas, ārstēšanās izdevumus u. c.) 1500 EUR apmērā no apdrošināšanas sabiedrības par notikušo nelaimes gadījumu? Vai arī banka no šīs summas ieturēs naudu un atstās kontā tikai atļautos 430 EUR, bet pārējo naudu automātiski aizskaitīs tiesu izpildītājam?

A
atbild:
16. decembrī, 2019

Faktiski apdrošināšanas atlīdzība atbilstoši Civilprocesa likuma normām ir uzskatāma par naudas līdzekļiem, kas parādniekam pienākas no trešajām personām. Ja šie naudas līdzekļi ienāks Jūsu kontā, tiesu izpildītājs tos var apķīlāt.