Vai var vērst piedziņu uz pensiju

J
jautā:
13. novembrī, 2019
Anna

Labdien! Paziņa ir pensionārs ar 90,00 eiro lielu pensiju, dzīvo sociālajā mājā. Ar tiesu izpildītāja rīkojumu no viņa pensijas katru mēnesi tiek ieturēti 40,00 eiro par dzīvošanu sociālajā mājā. Vai to drīkst darīt? Viņam ir arī trūcīgā statuss.

A
atbild:
16. decembrī, 2019

Nezinot visus ar lietu saistītos apstākļus, ir grūti sniegt pilnvērtīgu atbildi.

Šādai situācijai nevajadzētu rasties.

Vecuma pensija ir ienākuma veids, uz kuru tiesu izpildītājs var vērst piedziņu. Parastā piedziņas lietā (kredīts, komunālo pakalpojumu u. c. pakalpojumu parāds) cilvēkam saglabājamo naudas līdzekļu apmērs ir vienas minimālās algas apmērā (430 eiro). Ja pensija ir cilvēka vienīgais ienākums un tās apmērs nesasniedz 430 eiro, ieturējumus no pensijas veikt nevar.

Lai izvairītos no situācijas, kad cilvēkam netiek saglabāti naudas līdzekļi, ir svarīgi sadarboties ar tiesu izpildītāju un savlaicīgi informēt viņu par saviem ienākumiem.

Iesakām personai sazināties ar tiesu izpildītāju, lai noskaidrotu visus sev neskaidros jautājumus.