Maternitātes pabalsta aprēķins, ja aprēķina periodā slimots

J
jautā:
07. novembrī, 2019
Ludmila

Labdien! Es gribētu noskaidrot, kā tiks aprēķināts maternitātes pabalsts, ja pēdējos 12 mēnešus pirms B lapas atvēršanas esmu saņēmusi algu, bet 2 mēnešus esmu bijusi uz slimības lapas, kas nebija saistīta ar grūtniecību. Paldies!

A
atbild:
12. novembrī, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Liene Klismete, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Maternitātes pabalstu aprēķina un izmaksā 80% apmērā no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas (bruto algas). Darba ņēmējai vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalstam aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus mēnešus pirms mēneša, kurā sākas grūtniecības atvaļinājums.

Aprēķinot maternitātes pabalstu, attiecīgajā 12 mēnešu periodā tiek ņemti vērā tikai darbā gūtie ienākumi, no kuriem ir veiktas sociālās iemaksas. Vidējo kalendāra dienas apdrošināšanas iemaksu algu iegūst, šā laikposma kopējos ienākumus dalot ar kopējo kalendāra dienu skaitu periodā, neieskaitot tajā pārejošas darbnespējas kalendāra dienas (darbnespējas periods “B”), bērna kopšanas atvaļinājuma kalendārās dienas.

Tas nozīmē, ka aprēķinu veic tikai no darba devēja uzrādītajām iemaksām par nostrādāto periodu.