Ja Vācijā piemērots tiesību izmantošanas aizliegums

J
jautā:
07. novembrī, 2019
Normunds

Vācijā vadīju transportlīdzekli dzērumā: sods 2000 eiro un liegums vadīt auto vienu gadu. Nu sodu esmu nomaksājis, un arī gads ir pagājis. Vai tagad droši varu vadīt auto Vācijā? Esmu dzirdējis par kādu testu pēc šī termiņa beigām, ka vēl jākārto kāds drošības tests un tikai tad drīkst vadīt transportu, kaut protokolos neko tādu neredzu.

A
atbild:
22. janvārī, 2020
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Rolands Rumba, sabiedrisko attiecību speciālists

Šajā gadījuma vadītājam tika piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

Vēršam uzmanību, ka vadīšanas tiesību atjaunošanu vadītājam jāveic tajā valstī, kurā uz tiesību atjaunošanas brīdi ir viņa pastāvīgā dzīvesvieta, kā arī vadīt transportlīdzekli drīkst tikai pēc vadīšanas tiesību atjaunošanas.

Lai iegūtu precīzu informāciju par vadīšanas tiesību atjaunošanas kārtību Vācijā, aicinām cilvēku vērsties Vācijas vadītāju apliecību izdevējiestādē, jo, piemēram, Latvijā vadīšanas tiesību atjaunošana notiek, vadītājam veicot pirmstermiņa veselības pārbaudi un nokārtojot B kategorijas teorētisko un vadīšanas eksāmenu.