Lasīšanai: 1 minūte

Kam pieder zeme un koki, kas aug aizsargjoslā gar pašvaldības ceļu

J
jautā:
06. novembrī, 2019
Silards

Kam pieder zeme un koki, kas aug aizsargjoslā gar pašvaldības ceļu?

A
atbild:
07. novembrī, 2019

Parasti pašvaldības īpašumā ir tikai pats ceļš nodalījumu joslā, un pārsvarā gadījumu pašvaldības ceļa aizsargjosla (30 m no ceļa ass uz katru pusi) atrodas privātīpašumos (nav būtiski, vai fizisku vai juridisku personu privātīpašumos). Tātad arī koki un zeme (augsne) pieder zemes īpašniekam. Var būt gadījumi, kad ceļa aizsargjoslā uz īpašnieka zemes atrodas citām personām piederošas būves – elektropārvades līnijas, kabeļi, u. tml.