Lasīšanai: 1 minūte

Maksātnespējas procesā fizisko personu neatbrīvo no uzturlīdzekļu samaksas

J
jautā:
06. novembrī, 2019
Valdis

Par fiziskas personas maksātnespēju. Kas saistību dzēšanas procedūras laikā notiks ar uzturlīdzekļu piedziņu 258 EUR apmērā, ja fiziskās personas bijusī sieva jau ir vērsusies Uzturlīdzekļu garantijas fondā un uzturlīdzekļus maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas brīdī jau piedzen cits tiesu izpildītājs?

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Linda Ņikona
LV portāls

Pēc fiziskās personas maksātnespējas procesa izbeigšanas fizisko personu atbrīvo no maksātnespējas procesa ietvaros nesegtajām saistībām. Vienlaikus pastāv izņēmumi, proti, fizisko personu neatbrīvo no vairākiem prasījumiem, arī uzturlīdzekļu samaksas.

Visa maksātnespējas procesa laikā fiziskajai personai ir pienākums segt visus kārtējos maksājumus, arī uzturlīdzekļus un komunālos maksājumus.