Konta apķīlāšana

J
jautā:
05. novembrī, 2019
Ēriks

Labdien! Man darba devējs pārskaitīja 400 eiro uz PNS, bet nesaņēmu ne centa, jo viss tika aizskaitīts tiesu izpildītājam. Vai man nebija jāsaņem šī nauda? Tiesu izpildītājs devis norādījumu viņam skaitīt 100% no atlikušās summas. Kas ir atlikusī summa? Vai pasts nekļūdās likuma tulkojumos?

A
atbild:
05. decembrī, 2019

Nezinot visus Jūsu parāda piedziņas lietas faktiskos apstākļus, ir grūti sniegt precīzu atbildi.

Kontu Pasta norēķinu sistēmā apķīlā tāpat kā kontu kredītiestādē.

Konta apķīlāšana notiek saskaņā ar Civilprocesa likuma 599.1 panta nosacījumiem: (1) Vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, tiesu izpildītājs sagatavo un nosūta kredītiestādei vai citam maksājumu pakalpojumu sniedzējam rīkojumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu rīkojumā norādītajā apmērā. Rīkojumu saskaņā ar kontu reģistra ziņām par parādnieka atvērtajiem kontiem nosūta attiecīgajai kredītiestādei vai maksājumu pakalpojumu sniedzējam.

(2) Šā panta pirmajā daļā minētajā rīkojumā tiesu izpildītājs attiecībā uz parādnieku – fizisko personu – vienai no kredītiestādēm vai maksājumu pakalpojumu sniedzējiem norāda šā likuma 1. pielikuma 3. punktā noteikto ierobežojumu (430 eiro, kas ir valstī noteiktā minimālā darba alga).

Respektīvi, Jūs varat ar pasi vai personas apliecību izņemt skaidrā naudu 430 eiro apmērā viena mēneša ietvaros.