Vai valsts bērniem apmaksā vakcināciju pret gripu

J
jautā:
05. novembrī, 2019
Līga

Vai bērnam pienākas valsts apmaksāta gripas vakcīna? Bērna diagnoze: Arnolda–Kiari malformācija ar sīringu, Q07,0, vecums – 9 gadi.

A
atbild:
06. novembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Vakcināciju pret gripu apmaksā noteiktām iedzīvotāju grupām. Vakcinācijas kalendārs paredz bezmaksas vakcināciju pret gripu visiem bērniem vecumā no 6 līdz 24 mēnešiem.

Vakcinācija pret gripu ir iekļauta arī kompensējamo zāļu sarakstā un tiek apmaksāta bērniem līdz 18 gadu vecumam, ja tie pieder noteiktām veselības riska grupām:

  • ar hroniskām plaušu slimībām;
  • ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
  • ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
  • ar hroniskām nieru slimībām;
  • ar imūndeficītu;
  • ja saņem imūnsupresīvu terapiju;
  • ja ilgstoši saņem terapiju ar Ac.acetylsalicylicum.

Par atbilstību kādai no iepriekš minētajām grupām un vakcinācijas veikšanas iespējām aicinām interesēties sava ģimenes ārsta praksē.

Plašāk LV portāla infografikā “Valsts apmaksāta vakcinācija – kam un pret kādām slimībām.