Lasīšanai: 1 minūte

Cik ilgs ir atvaļinājums, ja tajā iekrīt svētku dienas

J
jautā:
04. novembrī, 2019
Inese

Labdien! Gribu doties ikgadējā atvaļinājumā no š. g. 20. decembra. Kurā datumā man jābūt atpakaļ darbā? Plānoju divu nedēļu atvaļinājumu.

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājums, ko piešķir no 20.12.2019. uz divām kalendāra nedēļām, beigsies 7. janvārī. Darbā jāierodas 8. janvārī. Šādu informāciju iekļauj rīkojumā par atvaļinājuma piešķiršanu.

Darba likuma 149. panta pirmā daļa paredz, ka atvaļinājumu pagarina tā laikā esošas svētku dienas, kas konkrētajā gadījumā ir piecas. Darba devējs apmaksās atvaļinājuma dienas, kurās būtu bijis jāstrādā.