Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana

J
jautā:
04. novembrī, 2019
Aiga

Labdien! Dzemdību atvaļinājums beidzas 17.11.2019. Nākamā diena ir 18.11., kas ir svētku diena. Vēlos noskaidrot, no kura datuma jāpiešķir bērna kopšanas atvaļinājums: no 18.11., kaut arī tā nav darba diena un ir attaisnota prombūtne, vai tikai no 19.11., kad reāli būtu jāierodas darbā?

A
atbild:
11. novembrī, 2019

Bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir no dienas, kad māmiņa vai tētis to darba devējam pieprasa. Tā ir brīva izvēle. Lai arī Jūsu dzemdību atvaļinājums beidzas 17. novembrī un nākamā ir svētku diena, Jūs varat prasīt BKA piešķirt ar 18. novembri.

Jums nevajadzētu kavēties ar iesnieguma rakstīšanu darba devējam, jo Darba likuma 156. panta norma noteic, ka darbiniekam ir pienākums vienu mēnesi iepriekš rakstveidā paziņot darba devējam par bērna kopšanas atvaļinājuma vai tā daļas sākumu un ilgumu.