Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Ja nav tiesību uz vecuma pensiju, piešķir sociālā nodrošinājuma pabalstu

J
jautā:
03. novembrī, 2019
Normunda

Neesmu strādājusi valsts darbu, esmu mājsaimniece. Vai man būs kāda pensija?

A
atbild:
08. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja nav tiesību uz vecuma pensiju, sasniedzot pensijas vecumu, piešķir valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu vecuma gadījumā. Pašreiz pabalsta apmērs ir 64,03 eiro mēnesī.

Lai būtu tiesības uz vecuma pensiju, nepieciešams 15 gadu apdrošināšanas (darba) stāžs, no 2025. gada – 20 gadu darba stāžs.