Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksa par darbu ārpus darba laika

J
jautā:
03. novembrī, 2019
Guntars

Darbinieks pēc sava darba laika un brīvdienās ir veicis inventarizāciju. Vai darba devējam ir pienākums apmaksāt šo papildu darbu?

A
atbild:
12. novembrī, 2019
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Ja darbinieks ārpus darba laika vai savā brīvdienā ir ieradies darbā, lai veiktu inventarizāciju, darba devējam ir pienākums uzskaitīt darbinieka inventarizācijas laikā pavadīto laiku un veikt tā apmaksu pēc vidējās izpeļņas, jo darbinieks veic darba uzdevumu, kas nav iekļauts viņa tiešajos pienākumos, un tajā laikā atrodas darba devēja rīcībā.