Lasīšanai: 1 minūte

Kā sadalīt kopīpašumu

J
jautā:
01. novembrī, 2019
Diāna

Iegādāts zemes īpašums – 50/53 domājamās daļas. 3/53 pieder citam īpašniekam. Kā notiek 3/53 domājamo daļu atdalīšana/pārreģistrēšana? Katrs esam savas daļas īpašnieks.

A
atbild:
04. novembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Lai sadalītu kopīpašumā esošu zemes nekustamo īpašumu, nekustamā īpašuma īpašniekiem jāvēršas pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas nekustamais īpašums, ar iesniegumu par zemes gabala sadalīšanu un jaunas adreses vai nosaukuma piešķiršanu, kā arī lietošanas mērķa noteikšanu atdalāmajam īpašumam.