Vai BIS parakstīts dokuments ir saistošs citām personām

J
jautā:
01. novembrī, 2019
Ints

Vai būvniecības dokuments, kas būvniecības informācijas sistēmā parakstīts ar šīs sistēmas elektroniskajā pakalpojumā pieejamo elektroniskās parakstīšanas rīku (sistēmas parakstu), ir saistošs citām personām (piemēram, Valsts zemes dienestam, rajona (pilsētu) tiesām, arī to sastāvā iekļautajām Zemesgrāmatu nodaļām), lai būvniecības ierosinātājs to varētu izmantot savu tiesību īstenošanai un likumisko interešu aizstāvībai? Vai būvniecības informācijas sistēmas izsniegts būvniecības dokuments, kas šajā sistēmā parakstīts ar iepriekš minēto sistēmas parakstu (atvasinājums, kurš automātiski apzīmogots ar e-zīmogu), ir saistošs citām personām (piemēram, Valsts zemes dienestam, rajona (pilsētu) tiesām, arī to sastāvā iekļautajām Zemesgrāmatu nodaļām), lai būvniecības ierosinātājs to varētu izmantot savu tiesību īstenošanai un likumisko interešu aizstāvībai?

A
atbild:
05. decembrī, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Ekonomikas ministrija norāda, ka patlaban Jūsu uzdotā jautājuma juridiskie aspekti tiek saskaņoti ar Tieslietu ministriju. Tiklīdz abas ministrijas vienosies par juridisko risinājumu, Jums tiks nosūtīta papildu atbilde.