E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18385
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1
1
1

Tiesības iemitināt pašvaldības dzīvoklī ģimenes locekļus un citas personas

J
jautā:
19. oktobrī, 2019
Samanta

Labdien! Ilgstoši strādāju ārzemēs. Man ir pašvaldības dzīvoklis ar īres līgumu manai mātei, kura šajā dzīvoklī ir nodzīvojusi visu savu mūžu. Mammai ir 90 gadi, un viņa šobrīd atrodas slimnīcā; es arī esmu deklarēts šajā dzīvoklī. Tā kā šobrīd atrodos ārzemēs, es vēlētos noslēgt līgumu uz savas meitas vārda. Gribēju noskaidrot, vai tas ir izdarāms ar interneta starpniecību? Vai arī man ir jāraksta oficiāls papīrs notāram un tas jāapstiprina? Lūdzu jūsu palīdzību šajā jautājumā. Paldies!

A
atbild:
01. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 9. pantā ir noteiktas īrnieka tiesības iemitināt dzīvojamā telpā ģimenes locekļus un citas personas: īrniekam ir tiesības iemitināt viņa īrētajā dzīvojamā telpā savu laulāto, vecākus (adoptētājus), darbnespējīgos brāļus un māsas un pilngadīgos bērnus, kuriem nav savas ģimenes, ja tam piekrituši visi attiecīgajā dzīvojamā telpā dzīvojošie īrnieka pilngadīgie ģimenes locekļi un ja iepriekš par to rakstveidā informēts izīrētājs.

Nepilngadīga bērna (arī adoptēta) iemitināšanai viņa vecāku īrētajā dzīvojamā telpā pārējo tajā dzīvojošo pilngadīgo ģimenes locekļu piekrišana nav nepieciešama, bet par to rakstveidā informējams izīrētājs.

Persona, kura saskaņā ar iepriekšminētajām normām iemitināta īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā, atzīstama par īrnieka ģimenes locekli.

Šā panta pirmajā vai otrajā daļā neminētās personas jeb citas personas iemitināšanai īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā nepieciešama izīrētāja, īrnieka un visu tajā dzīvojošo īrnieka pilngadīgo ģimenes locekļu piekrišana.

Jāsaprot, ka tas nav ne Jūsu mātes, ne Jūsu, bet pašvaldības dzīvoklis. Dzīvojamās telpas īres līgumu slēdz rakstveidā izīrētājs un īrnieks.

Likumā ir noteikts, kādos gadījumos īrnieka īrētajā dzīvojamā telpā iemitinātās personas iegūst patstāvīgas tiesības uz šīs dzīvojamās telpas lietošanu un kādos – neiegūst.

Dzīvokļa īpašnieks ir pašvaldība (izīrētājs). Līdz ar to savā pašvaldībā, kārtojot formalitātes, jānoskaidro, vai ir tiesisks pamats Jūsu meitas iemitināšanai Jūsu mātes īrētajā dzīvokli; ja ir, tad jāuzzina, kādi dokumenti tam nepieciešami un kādā veidā tas izdarāms konkrētajā situācijā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU