TĒMA: Nodokļi

Pašnodarbinātais maksā 5% VSAOI, ja ienākums ir mazāks par 430 eiro

J
jautā:
18. oktobrī, 2019
Laura

Vai pašnodarbinātai personai ir jāiesniedz ceturkšņa atskaite, ja konkrētajā ceturksnī nav ienākumu vai izdevumi ir lielāki par ienākumiem?

A
atbild:
21. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbināta persona valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (32,15%) veic par to pārskata ceturksni, kurā vismaz vienu mēnesi ienākumi ir sasnieguši vienu divpadsmito daļu no Ministru kabineta noteiktā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta minimālā apmēra pašnodarbinātai personai (tā ir valstī noteiktā minimālā alga, 2019. gadā – 430 eiro).

Iemaksas pensiju apdrošināšanai veic reizi ceturksnī vismaz 5% apmērā, ja pašnodarbinātā ienākumi mēnesī nesasniedz 430 eiro.

No pirmajiem 50 eiro gadā neveic obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai.

Cita kārtība ir lauksaimniecības produkcijas ražotājiem.

Dažādas situācijas ar piemēriem ir paskaidrotas VID mājaslapā ievietotajā VID metodiskajā materiālā “Pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas”.