Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Lēmums ir saistošs visiem dzīvokļa īpašniekiem

J
jautā:
17. oktobrī, 2019
Maiga

Mājai 35 gadi, tā nav renovēta, apkures sistēma nav balansēta, tīrīta. Piespiedu kārtā kopsapulcē 51% nobalsoja par siltuma regulatora uzstādīšanu, būšot mazāka maksa, arī alokatori tiek “iesmērēti”. Pēc gada redzams, ka melots, maksa ir dažāda, bet uz augšu, vairāk. Ko darīt?

A
atbild:
04. novembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Dzīvokļu īpašnieku attiecības regulē Dzīvokļa īpašuma likums. Tajā ir noteikts, ka lēmumi tiek pieņemti ar balsu vairākumu 51% (atsevišķos gadījumos ir nepieciešams lielāks balsu skaits). Likumā noteiktajā kārtībā pieņemtais lēmums ir saistošs visiem dzīvokļu īpašniekiem. Ja vēlaties grozīt un pieņemt jaunu lēmumu, ir nepieciešams jauns dzīvokļu īpašnieku lēmums.