Grūtniecības pārtraukšanas riskus izskaidros ārstējošais ārsts

J
jautā:
15. oktobrī, 2019
Diāna

Labdien! Vai ir atļauts veikt abortu, ja analīzēs uzrādās gardnerellas un “clue” šūnas?

A
atbild:
17. oktobrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

LV portāls sniedz informāciju par tiesību aktiem un nevar vērtēt pacienta veselības stāvokli un grūtniecības norises gaitu. Līdz ar to savu vēlmi pārtraukt grūtniecību pacientei ir jāizrunā ar savu ārstējošo ārstu speciālistu vai ģimenes ārstu.

Grūtniecības pārtraukšanu pēc sievietes vēlēšanās regulē Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma VI nodaļa. Šī likuma 25. panta otrajā daļā ir noteikts, ka norīkojumu uz grūtniecības pārtraukšanu pēc sievietes vēlēšanās izsniedz ginekologs (dzemdību speciālists) vai ģimenes ārsts, vienlaikus informējot sievieti par grūtniecības pārtraukšanas būtību, iespējamiem medicīniskajiem sarežģījumiem, kā arī par iespēju saglabāt topošajam bērnam dzīvību un saņemt konsultāciju.

Grūtniecības pārtraukšana pēc sievietes vēlēšanās ir pieļaujama līdz grūtniecības 12. nedēļai.  Ja grūtniecības pārtraukšanai ir medicīniskas indikācijas, tā ir pieļaujama līdz grūtniecības 24. nedēļai.