Lasīšanai: 1 minūte

Pārbaudes laikā uzteikumu var izteikt abas puses

J
jautā:
15. oktobrī, 2019
Alise

Ko darīt darbiniekam, kurš ir nostrādājis mēnesi konkrētā uzņēmumā (vēl nav beidzies pārbaudes laiks), bet kuram darba devējs pieprasa rakstīt atlūgumu? Vai darbiniekam ir tiesības atteikties un pieprasīt uzteikšanu no darba devēja puses, un vai par to pienākas kompensācija/pabalsts?

A
atbild:
23. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākuma norādīt šāda uzteikuma iemeslu. To paredz Darba likuma 47. pants.

Jums var ieteikt darba devējam atgādināt minēto Darba likuma pantu.

Uzteikuma gadījumā darbiniekam ir jāsaņem darba samaksa par pēdējo nostrādāto posmu un neizmantotā atvaļinājuma kompensācija proporcionāli nostrādātajam laikam. Nekādus citus pabalstus vai kompensācijas darba devējama likums par pienākumu izmaksāt neuzliek.