Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kapitāla nodokļa apmērs un samaksas termiņš atkarīgs no ienākuma summas

J
jautā:
13. oktobrī, 2019
silvija

Pensionāres (viena vēl strādā, otra ne), viena SIA līdzīpašnieces, šogad pārdeva savas kapitāldaļas, par ko saņēma naudas pārskaitījumu savā bankas kontā. Kurā brīdī, kādā veidā un cik lielā apmērā katrai līdzīpašniecei jāsamaksā nodoklis par šo darījumu?

A
atbild:
25. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kapitāla pieauguma nodokļa apmēra noteikšanai nav saistības ar īpašnieku, atsavinātāju vecumu vai statusu (strādājošs, nestrādājošs, pensionārs). Saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” likme ienākumam no kapitāla pieauguma ir 20%.

Deklarācijas iesniegšanas un nodokļa samaksas termiņš ir atkarīgs no gūtā ienākuma apmēra.

Konkrēta informācija par nodokļa piemērošanu un maksājumu kārtību individuālā gadījumā jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā, saziņas iespējas atrodamas VID mājaslapā.