Lasīšanai: 1 minūte

Vai BKA pagarina uz noteiktu laiku noslēgtu darba līgumu

J
jautā:
11. oktobrī, 2019
Zane

Labdien! Ja darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku līdz 06.05.2020., bet no 23.11.2019. man sāksies bērna kopšanas atvaļinājums uz pusotru gadu, vai darba devējs drīkst mani atlaist no darba 06.05.2020.?

A
atbild:
18. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam, kas noslēdz darba līgumu uz noteiktu laiku, ir jāņem vērā, ka nekādi citi apstākļi kā vien darba devēja piedāvāta iespēja, piemēram, darbu turpināt cita amatā, pirmreizēji noslēgto darba līgumu nepagarinās. Ļoti bieži tās ir situācijas, kad uz laiku nolīgtais darbinieks aizvieto uz laiku promesošu darbinieku.

Tāpēc uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma termiņš beidzas noteiktajā datumā arī pārejošas darbnespējas, grūtniecības un bērna kopšanas atvaļinājuma gadījumā.

Tas ir noteikts Darba likuma 44. pantā.