TĒMA: Satiksme

Traktortehnikas vadītāja apliecību maina Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra

J
jautā:
10. oktobrī, 2019
Oskars

Sveiki! Pirms pusgada manām traktorista tiesībām beidzās derīguma termiņš. Kas jādara, lai tās apmainītu?

A
atbild:
18. oktobrī, 2019
Linda Ņikona
LV portāls

Saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 551 “Traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība” 39. punktu traktortehnikas vadītāja apliecību apmaina, ja:

  • tai beidzies derīguma termiņš;
  • tai ir mehāniski bojājumi vai tā ir notraipīta tā, ka traucē salasīt informāciju vai atpazīt īpašnieka fotoattēlu;
  • ir mainījušies traktortehnikas vadītāja apliecības īpašnieka personas dati;
  • izdarīti grozījumi Ceļu satiksmes likumānoteiktajām traktortehnikas kategorijām – pēc brīvprātības principa.

Minēto MK noteikumu 40. punktā norādīts: lai apmainītu Latvijas Republikā izdotu traktortehnikas vadītāja apliecību, tās īpašnieks Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā (VTUA) iesniedz apmaināmo traktortehnikas vadītāja apliecību.

VTUA kontaktinformāciju var atrast šeit.