Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļi Anglijā, ja bērna tēvs dzīvo Pakistānā

J
jautā:
10. oktobrī, 2019
marina

Labdien! Es esmu Latvijas pilsone, mans vīrs ir Pakistānas pilsonis. Laulībā dzimis viens bērn, kurš ir Latvijas pilsonis. Vai varu no vīra pieprasīt alimentus, ja viņš dzīvo Pakistānā? Es gan nezinu vīra adresi, tikai viņa vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu un pilsētu, kurā viņš dzīvo. Par bērnu viņš neko nav maksājis. Kā un kur var iesniegt dokumentus uzturlīdzekļu piedziņai, ja pati ar bērnu dzīvoju Lielbritānijā?

A
atbild:
21. oktobrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Šajā gadījumā Jums būtu jāvēršas dzīvesvietas valsts tiesā vai kompetentajā iestādē, taču LV portāla rīcībā nav informācijas par regulējumu Apvienotajā Karalistē.

Informāciju par kompetentajām iestādēm uzturlīdzekļu jomā Anglijā var iegūt, piemēram, Eiropas e-tiesiskuma portāla sadaļā “Tiesvedība” > “Uztura prasības”. Sadaļas labajā pusē jāizvēlas konkrētās dalībvalsts karodziņš, šajā gadījumā – Apvienotā Karaliste > Anglija, Velsa.