Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis, izņemot pensiju trešā līmeņa uzkrājumu

J
jautā:
09. oktobrī, 2019
Dace Vītola

Ja es vēlos izņemt pensiju 3. līmeņa uzkrājumu (ir sasniegts 55 gadu vecums), vai no tā būs jāmaksā ienākuma nodoklis? Un cik liels?

A
atbild:
18. oktobrī, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Cilvēkam, sasniedzot 55 gadu vecumu, ir iespēja izņemt pensiju 3. līmeņa uzkrājumu.

Ja iemaksas 3. pensiju līmenī veicis darba devējs, tad pensiju fonds izmaksas brīdī ieturēs iedzīvotāju ienākuma nodokli 23%, bet, ja iemaksas veicis cilvēks pats, tad nodoklis nav jāmaksā.

Ja šo līdzekļu pārvaldīšanas rezultātā ir gūta peļņa, no tās izmaksātājs (pensiju fonds) izmaksas brīdī ieturēs nodokli 20% (ienākums no kapitāla).