Lasīšanai: 1 minūte

Parāda piedzīšana no citas valsts pilsoņa

J
jautā:
08. oktobrī, 2019
Dmitrijs

Ar tiesas lēmumu (Latvijas apgabaltiesa) Uzbekistānas pilsonim tika piespriesta naudas parāda piedziņa par labu kreditoram un juridiskās izmaksas (tiesas izdevumi). Šajā laikā parādnieks, pabeidzis darbu Latvijas uzņēmumā, atgriezās savā valstī. Vai Latvijai un Uzbekistānai ir starpvalstu līgums (vienošanās) vai citi juridiskie mehānismi juridiskās palīdzības sniegšanai tiesas sodu izpildē? Vai arī aizdevējam būtu jāatrisina šis jautājums tikai ar viņa paša metodēm?

A
atbild:
20. decembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Tiesiskie jautājumi ar Uzbekistānas Republiku ir risināmi Līguma
starp Latvijas Republiku un Uzbekistānas Republiku par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civilajās, ģimenes, darba un krimināllietās ietvaros, kas ir parakstīts 1996. gada 23. maijā un ir stājies spēkā 1996. gada 27. septembrī.