E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18238
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi
2
2

Jāreģistrējas nodokļu maksāšanai

J
jautā:
08. oktobrī, 2019
Svetlana

Labdien! Vēlos piedalīties Ziemassvētku tirdziņā ar nepārtikas precēm, rotājumiem. Kas man jānokārto, un kā to varētu izdarīt maksimāli vienkārši un bez kases aparāta? Ir arī pastāvīgā darbavieta un reģistrēts uzņēmums ar MUN statusu, taču tie nav saistīti ar šo tirdziņu un precēm, tādēļ pieļauju, ka visizdevīgāk būtu piedalīties tirdziņā kā fiziskajai personai.

A
atbild:
28. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 440 par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību nosaka pašvaldībai kā tirdzniecības atļaujas izsniedzējai pienākumu uzraudzīt, lai tās administratīvajā teritorijā organizētajos pasākumos un ielu tirdzniecībā tiktu ievērotas normatīvo aktu prasības.

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normas noteic, ka personai pirms savas saimnieciskās darbības uzsākšanas ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējai.

Jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu starpības, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam. Ja saimnieciskās darbības mēneša ienākums ir 430 eiro vai vairāk, tad nodokļa maksātājam ir pienākums veikt arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (32,15%) vismaz no 430 eiro. Ja ienākums ir mazāks, jāveic 5% iemaksas pensiju apdrošināšanai. No gadā pirmajiem 50 eiro iemaksas nav jāveic.

Pašu ražotās produkcijas pārdošanā mazumtirdzniecībā ielu tirdzniecības vietās kases aparātu var nelietot, darījumu pēc pieprasījuma apliecinot ar normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā noformētu reģistrēto kvīti. Ministru kabineta noteikumi Nr. 96 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” paredz: nodokļu maksātāji par darījumiem saņemto samaksu apliecina ar darījumu apliecinošu dokumentu – ar kases čeku vai šo noteikumu 82., 82.1, 82.2, 84. un 85. punktā minētajos gadījumos ar numurētu un Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētu kvīti vai ar elektroniski sagatavotu kvīti ar VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā ģenerētu numuru, vai ar numurētu un VID reģistrētu biļeti, vai ar citu šajos noteikumos noteiktu samaksu apliecinošu dokumentu.

Informāciju par nodokļu maksāšanu varat noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā, izmantojot sev ērtāko saziņas veidu.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 130 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU