Lasīšanai: 1 minūte

Uzņēmuma līgums

J
jautā:
03. oktobrī, 2019
Kārlis

Man nav nekāda darba statusa: neesmu ne bezdarbnieks, ne pašnodarbinātā persona, ne darba ņēmējs. Kas man būtu jādara, lai es par konkrēta pasākuma organizēšanu likumīgi varētu saņemt atalgojumu? Vai jāslēdz līgums uz noteiktu laiku? Varbūt ir iespējama autoratlīdzība vai kāds konkrēts līgums starp mani un apmaksas veicēju?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019

Jūsu situācijai vispiemērotāk būtu slēgt uzņēmuma līgumu par noteikta veida pasākuma organizēšanu.

Minētā līguma noslēgšanas priekšnosacījumus reglamentē Civillikuma 2212. pants, t. i., ar uzņēmuma līgumu viena puse uzņemas izpildīt otrai par zināmu atlīdzību ar saviem darba rīkiem un ierīcēm kādu pasūtījumu, izgatavot kādu lietu vai izvest galā kādu pasākumu.

Uzņēmuma līgumam ir piemērojami noteikumi par darba līgumu (I apakšnodaļa), ciktāl tie nerunā pretim šo pantu noteikumiem.