Lasīšanai: 1 minūte

Kā sieva var kļūt par zemesgabala līdzīpašnieci

J
jautā:
01. oktobrī, 2019
Oļegs

Es gribu veikt ierakstu zemesgrāmatā – norādīt sievu kā otru īpašnieci manam īpašumam. Kā to izdarīt?

A
atbild:
03. oktobrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Tiesiski nav iespējams tā vienkārši zemesgrāmatā “ierakstīt” otru īpašnieku. Par šobrīd nedalītā nekustamā īpašuma – zemesgabala – otru īpašnieku cita persona ir tiesīga kļūt tiesiska darījuma ceļā, piemēram, dāvinājuma vai pirkuma līguma rezultātā, ar kuru šai personai – sievai –, piemēram, tiek uzdāvināta ½ domājamā daļa no nekustamā īpašuma. Pēc šāda darījuma nekustamais īpašums jau kļūs par kopīpašuma un nekustamā īpašuma daļu un abi īpašnieki arī tiks reģistrēti zemesgrāmatā.