Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kurš veic sociālās iemaksas uzņēmuma līguma gadījumā

J
jautā:
19. septembrī, 2019
Vladislavs

Esmu pieņemts darbā par sētnieku uz uzņēmuma līguma pamata. Vai man ir jāmaksā sociālais nodoklis?

A
atbild:
23. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tas, vai Jums ir jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (kādreiz to sauca par sociālo nodokli), atkarīgs no uzņēmuma līguma nosacījumiem. Ja tas nav saprotams, jālūdz paskaidrot iestādei vai uzņēmumam, ar kuru slēdzāt līgumu.

Jo situācijas var būt atšķirīgas, arī uzņēmuma līguma gadījumā nodokļus var maksāt gan uzņēmums vai iestāde, ar kuru slēgts līgums, gan arī pati fiziskā persona, šajā gadījumā – sētnieks.

Ja uzņēmuma līgums ir noslēgts ar fizisko personu, kura nereģistrējas kā saimnieciskās darbības veicēja, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) veic darba devējs (komersants vai iestāde). Ja fiziskā persona reģistrējas kā saimnieciskās darbības veicēja, viņa pati veic sociālās iemaksas.