Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Lai mantojumu atzītu par bezmantinieka mantu

J
jautā:
18. septembrī, 2019
Aleksandrs

Mans draugs miris 2018. gadā, māte arī nomira 2016. gadā. Kas notiek ar viņu mantu? Man ir visi nekustamā īpašuma dokumenti, kā arī personīgās mantas un atslēgas. Es maksāju par dzīvokli nodokļus un komunālos maksājumus. Bērnu nav. Vai šis dzīvoklis paliek valstij?

A
atbild:
25. septembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Pēc Jūsu uzdotā jautājuma ir saprotams, ka mantojuma lieta nav uzsākta. Pirmkārt, lai mantojuma masu atzītu par bezmantinieka mantu, ir jābūt uzsāktai mantojuma lietai un izbeigtai, pamatojoties uz to, ka nav pieteikušies mantinieki.

Otrkārt, lai uzsāktu mantojuma lietu, ir jānoskaidro, vai pretendējat uz mantojumu, proti, vai esat mantinieks. No jautājuma izriet, ka esat mantojuma atstājēja draugs, līdz ar to nevarat pretendēt uz mantojumu, ja nav sastādīts testaments par labu Jums vai noslēgts mantojuma līgums starp Jums un mantojuma atstājēju.

Tas nozīmē: kamēr netiks uzsākta mantojuma lieta pēc mantinieku vai kreditoru iniciatīvas, tā nav atzīstama par bezmantinieka mantu.