Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņas vēršana uz parādnieka kapitāldaļām

J
jautā:
18. septembrī, 2019
Marita

Labdien! Vēlos dibināt SIA, kuru pārstāvēs divi valdes locekļi, es A un mans partneris B. Partnerim B kā fiziskai personai ir saistības, parāds, kuru piedzen kredīta kompānija. Vai pastāv iespēja, ka kredīta kompānija var piedzīt B parādu no SIA aktīviem? Vai mēs abi varam noslēgt bezalgas vienošanos ar SIA par to, ka algu nesaņemam, lai gan SIA būs gan ieņēmumi, gan darbinieki, kuriem tiks izmaksātas algas un attiecīgie nodokļi? Vai likumā ir noteikti kādi lielumi, no kuriem valdes locekļiem jāsāk maksāt alga/nodokļi?

A
atbild:
23. septembrī, 2019

Piedziņu šādā situācijā nevarēs vērst uz SIA aktīviem saistībā ar partnera B parādsaistībām. Taču jāņem vērā, ka tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz B piederošajām kapitāldaļām uzņēmumā un pārdot tās izsolē.