TĒMA: Nodokļi

Iegādes vērtībā var iekļaut nekustamā īpašuma atdalīšanas izdevumus

J
jautā:
18. septembrī, 2019
Sandra Bērziņa

Labdien! Manu zemi sadalījām četros atsevišķos īpašumos. Divus īpašumus esmu pārdevusi. Vai mērnieka pakalpojuma izdevumus var iekļaut attaisnotajos izdevumos, aprēķinot kapitāla pieauguma nodokli?

A
atbild:
19. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot nekustamo īpašumu, ja nav kāda no likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredzētajiem atbrīvojumiem, no gūtā ienākuma jāmaksā 20% nodoklis. Ar nodokli apliekamo ienākumu nosaka, no īpašuma pārdošanas cenas atņemot tā iegādes vērtību.

Nekustamā īpašuma iegādes vērtībā iekļauj arī izdevumus, kas saistīti ar tā iegūšanu: valsts nodevas, komisijas naudu un citus līdzīgus izdevumus. Pārdodot atdalītu nekustamo īpašumu, iegādes vērtībā var iekļaut nekustamā īpašuma atdalīšanas izdevumus, tādi ir arī mērniecības pakalpojumi.

Pārdodot nekustamo īpašumu, par apliekamā ienākuma noteikšanu un nodokļa piemērošanu individuālā situācijā jākonsultējas Valsts ieņēmumu dienestā. Informācija saziņai atrodama VID mājaslapā.