TĒMA: Skola

Ja nozaudēts pamatizglītības dokuments

J
jautā:
10. janvārī, 2013
Vladimirs Nikitins

Labvakar! Es pazaudēju apliecību par pamatizglītību. Ko man darīt?

A
atbild:
11. janvārī, 2013
Zanda Lielbārde
LV portāls

Pazaudējot izglītības dokumentu, ir iespējams iegūt tā dublikātu.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.913 „Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības dokumenti”, lai saņemtu apliecības par vispārējo pamatizglītību dublikātu, ir jāiesniedz iesniegumu izglītības iestādē, kuru esat beidzis, tātad – tajā iestādē, kas jums šo izglītības dokumentu savulaik izsniedza. Ja šī skola ir likvidēta vai reorganizēta, jāvēršas ar iesniegumu par dublikāta izsniegšanu attiecās pašvaldības izglītības nodaļā.

Persona, kurai nepieciešams vispārējās izglītības dokumenta dublikāts, izsludina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" nozaudēto dokumentu par nederīgu. Par šī oficiālā paziņojuma publicēšanu Jums būs jāmaksā saskaņā ar cenrādi.

Ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc oficiālā paziņojuma publicēšanas izglītības iestādes direktors, pašvaldības izglītības pārvaldes iestādes vadītājs vai pašvaldības izglītības speciālists izraksta dublikātu un reģistrē to Izsniegto apliecību par vispārējo pamatizglītību uzskaites un reģistrācijas grāmatā. Dublikāta saņēmējs parakstās par tā saņemšanu.