Lasīšanai: 1 minūte

Darba algu var nolīgt gan bruto, gan neto izteiksmē

J
jautā:
16. septembrī, 2019
Liāna

Darba līgumā darba alga ir norādīta bez piebildes, vai tā ir bruto vai neto. Vai šādā gadījumā tā uzskatāma par neto algu?

A
atbild:
19. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba līgumā likums pieļauj abas iespējas. Proti, līgumā var norādīt nolīgto darba algu, gan ietverot nodokļu maksājumus (bruto) , gan neietverot (neto).

To, kāda izteiksme ir nolīgta, norāda līgumā.

Neto darba samaksa ir samaksa, kas tiek aprēķināta, no bruto darba samaksas atņemot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ko maksā darbinieks, un iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Par to, vai un kādi nodokļu maksājumi no darba samaksas par konkrēto darbinieku tiek veikti, darbinieks var pārliecināties algas lapiņā.