Lasīšanai: 1 minūte

Kā UGF zina, vai pilngadību sasniegusī persona mācās

J
jautā:
12. septembrī, 2019
Laila

Kā tie, kas izmaksā uzturlīdzekļus, zina, ka persona ir beigusi studijas pirms 21 gada vecuma, un vairs nesūta alimentus? Vai arī jebkurā gadījumā uzturlīdzekļi tiek maksāti līdz 21 gada vecumam?

A
atbild:
20. septembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Lai turpinātu uzturlīdzekļu izmaksu no Uzturlīdzekļu garantiju fonda pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, fonda administrācijai ir nepieciešams apstiprinājums, ka pilngadīgā persona iegūst pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijas Republikā.

Šādas ziņas Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija saņem, tiklīdz tās nonāk Valsts izglītības informācijas sistēmā.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 276 “Valsts izglītības informācijas sistēmas noteikumi27. punkts paredz, ka informāciju sistēmā ievada vai aktualizē nekavējoties, bet ne vēlāk kā 10 darbdienu laikā pēc informācijas iegūšanas vai tās rašanās dienas, ja normatīvajos aktos nav noteikts citādi.