TĒMA: Nodokļi

Ja apgādājamais turpina mācības pēc pilngadības, jāiesniedz izziņa VID

J
jautā:
11. septembrī, 2019
Lsils

Labdien! Manam bērnam ir 18 gadi, bet viņš vēl mācās tehnikumā. Vai man nepienākas atvieglojums (saprotu, ka bērns noņemts no apgādības)?

A
atbild:
23. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļa atvieglojums ir par nepilngadīgu bērnu, kā arī par bērnu, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Tas ir noteikts likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. pantā. Tajā ir arī norādīts: lai piemērotu atvieglojumu par bērnu, kurš pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācības, Valsts ieņēmumu dienestam jāiesniedz mācību iestādes izsniegtu izziņu, ka apgādībā esoša persona pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas (līdz 24 gadu vecumam) turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu.

Ja ir neskaidrības ar nodokļa atvieglojumu piemērošanu, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu.